ČeskyČeskyChoose your language

FAQ - Často kladené otázky

App Box Rotho Switzerland DE | EN | NL | FR | IT | ES | PO | CS | BG | SK

Naskenovat
Co mohu skenovat s aplikací?

Aplikace Rotho je koncipována k tomu, aby bylo možno skenovat pouze speciální QR kód Rotho App my Box. Ten rozeznáte podle loga Rotho, „www.appmybox.com“ a modrého rámečku. Každý kód a tím také každý box dostane jedinečnou číselnou kombinaci, která činí tento kód/box nezaměnitelným. Poslední čtyři čísla této kombinace jsou příslušně viditelná na QR kódu etikety.

Jak naskenuji QR kód?

Aktivujte skener QR kódu v aplikaci tím, že kliknete na symbol skeneru na úvodní straně aplikace (dole uprostřed). Zaměřte tím nyní na QR kód na boxu, až bude automaticky rozeznán aplikací.

Co se stane když naskenuji QR kód?

Aplikace automaticky rozezná speciální a pro box jedinečný QR kód Rotho App my Box a buď Vám ukáže obsah boxu nebo se Vás zeptá (pokud je box nový), zda ho chcete přidat k Vašim boxům.

Skenování nefunguje?

Zkontrolujte prosím, zda se jedná o QR kód Rotho „App my Box“ (logo rotho & modrý okraj), protože jiné kódy aplikace nerozezná. Pokud to je kód Rotho, pokuste se prosím naskenovat kód pokud možno zepředu, tak aby byl celý viditelný a za dobrých světelných podmínek.Zadat
Jak zadám box?

Aktivujte skener QR kódu v aplikaci tím, že kliknete na symbol skeneru na úvodní straně aplikace (dole uprostřed). Zaměřte tím nyní na QR kód na boxu, až bude automaticky rozeznán aplikací. Po potvrzení přidání se Vám zobrazí stránka s detaily boxu. Individuální a jedinečné číslo boxu bude automaticky určeno QR kódem Rotho a je již vyplněné. Nyní můžete k boxu zadávat ještě další detaily jako název, místo, kategorii atd. - pokud si přejete. Tuto stránku můžete ztvárnit podle Vašich potřeb tím, že přidáte další pole. Stiskněte „uložit“, aby byla všechna zadaná data uložena!

Jak zadám produkt?

Produkt můžete zadat dvěma způsoby:

• Zvolte na úvodní straně box, do kterého chcete zabalit produkt tím, že stisknete šipku tohoto boxu. Nyní se nacházíte na stránce s detaily boxu. Stiskněte vpravo nahoře „Přidat produkt“. Pod „přidat nový produkt“ můžete zadat všechny podrobnosti k tomuto produktu jako název, obrázek, kategorii atd.
Zvolte „přidat stávající produkt“ pokud jste produkt již zadali v „App my Box“ a ještě jste ho nepřiřadili žádnému boxu (nebo ho máte v několikerém provedení). Stiskněte „uložit“, aby byla všechna zadaná data uložena!

• Stiskněte na úvodní straně aplikace vpravo nahoře přímo „přidat produkt“ (+). To Vás zavede na stránku s detaily produktu. Zde můžete zadat všechny detaily k tomuto produktu jako název, kategorii, obrázek a do jakého boxu má být zabalen. Stiskněte „uložit“, aby byla všechna zadaná data uložena!

Zadat obrázek:
„z kamery“:  Přímo z aplikace vytvoříte obrázek produktu. Dbejte při zaměřování na to, kde se nachází čočka na Vašem přístroji.
„z galerie“:  Použijete obrázek, který se již nachází na Vašem přístroji a zvolíte si ho z galerie.

Všechny produkty, které mají na úvodní straně modrý otazník vedle fotografie, nejsou ještě přiřazeny žádnému boxu.

Jak zadám novou kategorii?

Novou kategorii můžete zadat tím, že ji zapíšete do pole kategorie příslušné úvodní strany boxu/produktu a potom stisknete „uložit“.

Jak zadám doplňující/další informace?

Další informace k boxům a/nebo produktům na příslušné úvodní straně můžete uložit tím, že je tam zadáte jako doplňující pole (To se nabídne např. pro datum minimální trvanlivosti u medikamentů apod.).

Existuje nějaké omezení u počtu boxů a/nebo produktů?

Jediné omezení u množství boxů a produktů je kapacita paměti Vámi používaného přístroje.Najít
Jak vyhledám/najdu box?

V levém sloupci úvodní strany vidíte všechny boxy, které jste zadali a uložili. Pod číslem a názvem boxu (pokud jste ho zadali), vidíte místo, kde se box nachází. Na stránce s detaily boxu (stisknout šipku vpravo vedle požadovaného boxu) naleznete kromě místa také ještě případné další informace k tomuto boxu.

Jak najdu produkt?

Produkt můžete najít různými způsoby:
• Stiskněte „symbol lupy“ na úvodní straně a zadejte, co hledáte. Výsledek hledání se Vám zobrazí na pravé straně. Můžete hledat každý pojem zadaný v aplikaci.
• Abyste viděli všechny produkty, které jste zadali, stiskněte na úvodní straně vpravo nahoře „produkty“. Když stisknete šipku požadovaného produktu, dostanete se na stránku s detaily produktu, zde se Vám zobrazí příslušný box a jeho umístění.
• Tím že zvolíte různé boxy na levé straně, vidíte vždy na pravé straně produkty umístěné v tomto boxu.
• Naskenujte čárový kód boxu a zobrazí se Vám, jaké produkty se nacházejí v tomto boxu.

Jak mohu hledat?

Stiskněte „symbol lupy“ vlevo nahoře na úvodní straně a napište, co hledáte. Výsledek hledání se Vám zobrazí na pravé straně. Můžete hledat přímo podle zboží, boxu, kategorie nebo každého jiného pojmu, který jste založili v aplikaci.Změnit
Jak změním místo boxu?

Jděte na stránku s detaily boxu (šipka vedle boxu na úvodní straně) u boxu, který chcete uschovat někde jinde. Tam můžete místo jednoduše změnit přepsáním. Stiskněte „uložit“, aby byla všechna zadaná data uložena!

Jak přesunu produkt do jiného boxu?

Jděte na stránku s detaily produktu (šipka vedle produktu). Tam můžete box změnit rím, že stisknete současný název boxu a zvolíte nový box, do kterého se má produkt přesunout. Stiskněte „uložit“, aby byla všechna zadaná data uložena!

Jak změním data/informace k boxu, produktu?

Jděte na příslušnou stránku s detaily boxu nebo produktu (stiskněte šipku vedle boxu/produktu) a změňte požadovanou informaci přepsáním. Stiskněte „uložit“, aby byla všechna zadaná data uložena!

Jak vymažu box/produkt?

Na úvodní straně můžete box nebo produkt vymazat tím, že déle stisknete box nebo produkt, který se má vymazat. Tím že mazání potvrdíte, bude box nebo produkt vymazán s konečnou platností.

Červený bod na obrázku produktu. Co teď?

Červený bod Vás upozorňuje na to, že produkt ještě není přiřazen žádnému boxu. To můžete změnit tím, že zvolíte příslušný produkt a na úvodní straně zvolíte název "žádný box". Nyní se zobrazí všechny boxy, které již Vámi byly založeny. Zvolte ten box, ve kterém se nachází produkt příp. box, do kterého má být vložen produkt. Aby byly všechny změny uloženy, nezapomeňte stisknout uložit (vpravo dole).Data
Je množství dat omezeno?

Jediné omezení pro databanku „App my Box“ je kapacita paměti Vámi používaného přístroje.

Obecné upozornění!

Vaše data jsou výhradně ukládána na přístroji, na kterém používáte aplikaci. „App my Box“ nemá žádnou funkci vlastního ukládání a neukládá centrálně žádná data. Provádějte proto sami v pravidelných intervalech backupy/kopie při zálohování na jiných přístrojích. Chraňte Vaše data před neoprávněným přístupem tím, že Váš používaný přístroj budete chránit heslem. Aplikace Rotho „App my Box“ a v ní používaná data jsou odkázána na Vaši péči a aktualizaci. Čím lépe o ně budete pečovat a logicky je pro sebe udržovat vždy aktualizovaná, tím větší radost a ulehčení práce budete mít s naší aplikací.

Přejeme Vám hodně radosti podle motta: „Hledáte ještě nebo již nacházíte?“